BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épül a PSA és a Toyota csehországi üzeme

2003. február 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

SIDÓ ZOLTÁN, Pozsony
A Prágához közeli Kolinban megkezdődött a PSA Peugeot Citroën és a Toyota közös autógyárának építése. A 1,5 milliárd eurós beruházás eredményeként gyártandó, BZero munkanévre hallgató modell 8 ezer euróba fog kerülni, tehát kimondottan olcsó, emellett biztonságos és viszonylag kényelmes kisautó lesz - mondta Enomoto Naszatake, a Toyota Peugeot Citroën Automobil Czech (TPCA) társaság elnöke a prágai Auto 2003 konferencián. A modellt 3 és 5 ajtós kivitelezésben, 1 és 1,4 liter hengerűrtartalmú motorral állítják elő, s legkésőbb a 2005. februári genfi autószalon megnyitásakor mutatják be. A gyár évi 300 ezer gépkocsi gyártására lesz képes, de már látható, hogy az igények meghaladják a gyártókapacitást - idézte Enomotót a Mladá Fronta Dnes.
A szerződés értelmében a gépkocsik kétharmadát a francia cég, egyharmadát a Toyota értékesíti, ám a nyereségen fele-fele arányban osztoznak. Jean-Pierre Chantossel, a TPCA ügyvezető igazgatója szerint az autógyár jó lehetőséget nyújt a csehországi beszállítók számára, mivel a megrendelések 70 százaléka őket illeti meg.
A Hospodárské Noviny gazdasági lap szerint a cseh és a szlovák autógyártás volumene öt év leforgása alatt megkétszereződik, s ez főleg a Peugeot-Citroënnek köszönhető, amely Kolin mellett Nagyszombatban is autógyárat épít, ugyancsak évi 300 ezres gyártókapacitással. A Mladá Boleslav-i Skoda Auto és a pozsonyi Volkswagen Slovakia termelését is figyelembe véve a két ország 2007-ben együttesen 1,35 millió gépkocsit állít elő.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet