BUX 138501.78 0,64 %
OTP 44460 1,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Seat Ibizát gyártanak Pozsonyban

2003. február 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sidó Zoltán, Pozsony
A Volkswagen Slovakia autógyár megkezdte a Seat Ibiza gyártását. Az idén mintegy 20 ezer kocsit állítanak elő a pozsonyi gyárban, ezek egy részét a szomszédos országokba, valamint Olaszországba és Németországba exportálják - értesült a Hospodárske Noviny szlovák gazdasági lap. A cég várhatóan április elején teszi közzé a részletes terveket. A Szlovákiában 1991 óta jelen levő Volkswagen-csoport tavaly októberben döntött arról, hogy az Ibizák 10 százalékát ezután ott gyártja. Ennek oka az volt, hogy a modell iránt megnőtt a kereslet, de a pamplonai gyár alkalmazottai nem vállalták a termelés növelése érdekében szükséges túlórázást. A döntés miatt a spanyol kormány tavaly néhány napig késleltette a szlovák EU-csatlakozáshoz szükséges versenyjogi fejezet lezárását.
A spanyol Seat ugyanakkor február elején közölte, hogy az idén 6 százalékkal, 433 ezer autóra csökkenti termelését. Pozsonyban a Seatok előállítására a VW Polo gyártósorait használják és a Polókból a tavalyi 190 ezer helyett csak 150 ezret gyártanak. A pozsonyi üzemben nemrég megkezdték az újnak számító Touareg terepjáró és mutációja, a Cayenne gyártását is. Ez utóbbit a Porschéval együttműködve állítják elő.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet