BUX 138505.37 0,64 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Matsushita bővíti plzeni fejlesztőközpontját

2003. február 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

SiDÓ ZOLTÁN, Pozsony
A Matsushita Television Central Europe (MTCE) 250 millió cseh koronát fordít a Plzenben lévő Panasonic tévékészülékgyár mellett működő technológiai fejlesztőközpont bővítésére - közölte Petr Hajek, a külföldi befektetések előmozdítására létrehozott CzechInvest állami ügynökség projektmenedzsere. A bővítés az elkövetkező 2-5 év során mintegy 160 állást teremt, amelyet döntően az elektronikában és szoftverfejlesztésben jártas diplomás szakemberekkel töltenek be. Az 1999 óta működő plzeni fejlesztési központ jelenleg 40 főt foglalkoztat. A Matsushita azzal számol, hogy Csehország hamarosan az Európai Unió tagjává válik, ezért tartja szükségesnek a központ bővítését - nyilatkozta Tadanori Asahi, az MTCE vezérigazgató-helyettese.
Petr Hajek szerint a beruházás jelzésértékű: azt jelenti, hogy a Matsushita hosszabb távon is Csehországban kíván maradni. A Panasonic tévékészülékgyár 1997 áprilisa óta működik a nyugat-csehországi városban, és az elmúlt öt évben 2,7 milliárd koronát fektetett be a plzeni ipari parkban. A 2003. márciusig tartó évben 1,3 millió tévékészülék előállítását tervezik, ami 200 ezerrel több, mint egy évvel korábban. Az MTCE az előző pénzügyi évben 12 milliárd korona árbevételt ért el, jelenleg 1720 főt foglalkoztat.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet