BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dinamikusan nő a pozsonyi Volkswagen

2003. január 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pozsonyi tudósítónktól:
A pozsonyi Volkswagen autógyár 2002-ben 108,17 milliárd korona (1 euró=41,70 korona) értékben exportált, miközben az import értéke 75,08 milliárd korona volt - jelentette a SITA szlovák hírügynökség. Az adatokból kiviláglik, hogy reális lehet Robert Nemcsics szlovák gazdasági miniszter múlt heti prognózisa, hogy a PSA Peugeot-Citroën Nagyszombatban (Trnava) felépülő gyára 2006-tól évente legalább 100 milliárd koronával járulhat hozzá az ország kiviteléhez. Jozef Uhrík, a Volkswagen Slovakia igazgatótanácsának elnöke közölte: a cég tavaly 225 ezer gépkocsit állított elő, 24,1 százalékkal többet, mint 2001-ben, emellett 301 ezer sebességváltót és 18,22 millió autóalkatrészt gyártott. A vállalat árbevétele 20,084 milliárd korona volt, ami 23,5 százalékos növekedés 2001-hez képest, annak ellenére, hogy a Touareg modell felfuttatása jelentős kapacitásokat kötött le. A pozsonyi VW tavaly 9062 főt foglalkoztatott, 1562-vel többet, mint egy évvel korábban.
Az ugyancsak a Volkswagen csoporthoz tartozó cseh Mladá Boleslav-i Skoda Autónál múlt pénteken az idén immár másodszor kellett leállítani az önkéntes éjszakai műszakot - tájékoztatott a cseh Hospodárské Noviny. Az alkalmazottak a szakszervezet felszólítására tagadták meg a munka felvételét, s 320 Skoda Octavia gépkocsi nem készült el. A munkabeszüntetés oka: a szakszervezet és a cég vezetése nem tud megegyezni a kollektív szerződésről.
Sidó Zoltán, az Új Szó munkatársa

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet