Csehországban a harmadik negyedév végén 8,1 millió mobiltelefon-tulajdonost tartottak nyilván, ami a lakosság 79 százalékának felel meg - jelentette a SITA szlovák hírügynökség. A növekedés még mindig viharosnak mondható, hiszen 2001 végén 6,95 millió előfizetőt regisztráltak, 2000 végén pedig még csak 4,32 milliónyian voltak. Szakértők szerint azonban a készülékek használóinak legalább 10 százaléka több mint egy SIM-kártyával rendelkezik. Az előfizetők az év első kilenc hónapjában összesen 42 milliárd korona forgalmat bonyolítottak le.
A legrégebben működő mobilszolgáltató, az EuroTel 2002. szeptember végén 3,678 millió ügyfelet tartott nyilván, a RadioMobil klienseinek száma 3,283 millió, míg a piacon a legújabb, a Cesky Mobil 1,14 millió ügyfelet mondhatott magáénak. A mobiltelefont használók száma már 2000-ben felülmúlta a vezetékes telefonnal rendelkezők számát. Az utóbbit üzemeltető Cesky Telecom ügyfeleinek száma 2001 és 2002 szeptembere között 4 százalékkal, 3,692 millióra csökkent.
S. Z.
