BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távozik a Massive Csehországból

2002. november 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pozsonyi tudósítónktól:
Az észak-morvaországi Olomouc ipari zónájából 2002 végéig kivonul a háztartási világítótesteket gyártó belga Massive cég. A társaság eredetileg több mint háromszáz főt foglalkoztatott volna, azonban a magas költségek miatt inkább Kínába helyezi át termelését és elbocsátja a jelenleg alkalmazott mintegy hatvan főt, magát az üzemet pedig értékesíti. A Magyarországon is tevékenykedő Massive 2000-ben telepedett meg Csehországban, amikor megvásárolta a legnagyobb hazai fogyasztási elektronikai cikkgyártó, az ETA Hlinsko litoveli üzemét. Litovel önkormányzata átverésként értékeli a Massive lépését, ugyanis a belga társaság korábbi igényeit kielégítették, erre 2 millió koronát fordítottak, emellett az ipari parkban további fejlesztésekre 7 hektárnyi területet különítettek el a cég számára. Ha a Massive két vagy három
hónappal korábban jelezte volna távozási szándékát, akkor a felszabaduló területet máris értékesíthettük volna, ugyanis volt iránta érdeklődés - mondta Vojtech Grézl, Litovel polgármestere.
Sidó Zoltán,
az Új Szó munkatársa

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet