BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van vevőjelölt a Skoda gépgyárra

2002. október 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh vagyonügynökség (CKA) az amerikai Appian Group befektetőcsoportnak adott exkluzív jogot a legnagyobb cseh gépgyártó csoport, a plzeni Skoda Holding állami tulajdonban lévő 48 százalékos részvénycsomagjának megvételére. Az Appiannek előbb 100 millió korona (1 dollár=31,44 korona) vissza nem térítendő óvadékot kell letennie, ezután láthat hozzá az agonizáló, több mint 7000 főt foglalkoztató vállalat tevékenységének átvilágításához. Az Appian már most is jelen van Csehországban az észak-csehországi Most szénmező és három hőerőmű tulajdonosaként. A CKA szerint az év végéig megköthetik az Appiannel a szerződést, amely 1 milliárd koronás vételárat kínált, azzal a feltétellel, hogy igényt tart a fennmaradó 52 százalékos részesedésre is, amely a csődbe jutott Skoda a. s. kezében van.
S. Z.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet