BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több a dohány az Altadisnál

2002. szeptember 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Európa harmadik legnagyobb dohánygyártója, a francia-spanyol Altadis SA az első félévben 15 százalékkal növelte nettó nyereségét, elsősorban a cigaretták árának emelése és a költségcsökkentés eredményeképpen. A cég ezer munkahelyet szüntetett meg tavaly és idén ugyanekkora leépítést tervez - jegyezte meg a Bloomberg. A nyereség a tavalyi első félévi 93,8 millió euróról 115,9 millióra, a részvényenkénti eredmény pedig 31 centről 38-ra emelkedett. A Gauloises cigarettájáról és kubai szivarjairól, elsősorban a Montecristóról híres cég az év elejétől 9 százalékkal drágította meg cigarettáit Franciaországban és ezzel közelítette árait nagy vetélytársaiéhoz, a BAT-éihoz és a Philip Morriséihoz. Az ugyancsak igen népszerű Fortuna cigaretta ára ennek ellenére még mindig csak 3 euró Párizsban, míg a Marlboro 3,60-ba kerül. Az áremeléssel mindenesetre sikerült ellensúlyozni, hogy a sötét dohányt tartalmazó erős cigaretták iránti kereslet csökkenése miatt az értékesített darabszám a tavalyi 48 milliárdról 46 milliárdra süllyedt.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet