BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Schneider féláron adta el a Legrandot

2002. július 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A francia Schneider Electric SA a tegnap létrejött megállapodás szerint 3,7 milliárd euróért eladja Legrand SA részlegét a Wendel Investissiment és a Kohlberg Kravis Roberts & Co. L.P. kockázati tőketársaságok vezette konzorciumnak. A konnektorokat és kapcsolókat, valamint automatizálási és irányítási rendszereket gyártó Schneider tavaly 7 milliárd euróért vette meg a rivális céget, de az Európai Unió versenyhatósági aggályokra hivatkozva nem hagyta jóvá a tranzakciót és kötelezte a Schneidert a Legrand eladására - emlékeztetett a Dow Jones. A részleg eladásáról szóló tárgyalásokat június 24-én kezdte meg a Schneider a konzorciummal, és a kiadott közlemény szerint noha a hét végéig eltart a részletek kidolgozása, a kialkudott vételár végleges.
A Schneider, amely a Reuters szerint az ipari irányítási rendszerek terén a világ vezető cége, ugyancsak tegnap jelentette be, hogy második negyedévi árbevétele éves összevetésben 7,4 százalékkal, 2,33 milliárd euróra csökkent, de ez némi javulást jelent az első negyedévi 2,25 milliárd euróhoz képest. Az adat megfelelt az elemzői konszenzusnak, a részvény árfolyama mégis 10,4 százalékkal, 45,2 euróra szaladt fel. A Schneidernek ugyanis - bár a második félévben az árbevétel enyhe süllyedésére számít - az üzemi haszonkulcsa az első hat hónapban valamivel meghaladta a tavalyi második félévi 10,5 százalékot. A cég azért volt kénytelen idő előtt részleteket közölni féléves jelentéséből, mert véletlenül piaci elemzőknek is küldött el adatokat - közölte a Schneider szóvivője.
B. P. A.

Horniák Balázs
Horniák Balázs
Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet