BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz első negyedévet zárt a Ford

2002. április 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ második legnagyobb autógyára, a Ford Motor Co. immár a negyedik egymást követő negyedévet is veszteséggel zárta. A társaság a tavalyi első három hónapban még 1,06 milliárd dollár nyereséget ért el, az idei első negyedévben azonban 800 millió dollár nettó veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, miközben az árbevétel 6,1 százalékkal, 39,9 milliárdra csökkent. Az eladott autók száma 7 százalékkal, ezen belül az Egyesült Államokban 12 százalékkal esett vissza, miközben a Ford legfőbb riválisa, a General Motors jelentősen növelni tudta forgalmát.
A tavaly egész évben elkönyvelt 5,45 milliárd dollárnyi veszteség után - amiből 4,1 milliárd írható a szerkezetátalakítás számlájára - idén a gyárbezárások és a leépítések a Bloomberg szerint már kezdik éreztetni hatásukat, így az egy részvényre jutó veszteség 6 cent lett az elemzők által várt 15 cent helyett, ha figyelmen kívül hagyjuk a számvitelben végrehajtott módosításokat. A Ford egyebek között megszüntette két luxusterepjárója, a Lincoln Navigator és az Expedition gyártását. A cég vezetése a tavalyi súlyos veszteség után erre az évre nullszaldós eredményt ígér - bizonyos egyszeri kiadásokat nem számítva -, elemzők azonban ezt is kétségesnek tartják. A cég részvényeinek árfolyama ennek ellenére a New York-i tőzsdén 80 centtel, 15,86 dollárra emelkedett, bár ez is mintegy 50 százalékkal alacsonyabb az elmúlt 12 hónap árfolyamcsúcsánál.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet