A világ második legnagyobb mobilkészülék-gyártója, a Motorola Inc. tegnap bejelentette, hogy a rendkívüli kiadások miatt az idén is veszteséges lesz, noha korábban többször biztosította a befektetőket: ezt az esztendőt már nyereséggel zárja. Tavaly 3,94 milliárd dollár volt a nettó veszteség, miután 1,2 milliárdot kellett leírnia befektetései után, 1,5 milliárdot egy kétes kintlevőség miatt, 398 milliót jogi és 1,86 milliárdot szerkezetátalakítási költségek miatt. Ez utóbbi volt az ára annak, hogy 36 ezer munkahelyet megszüntetett, alkalmazottai mintegy negyedét elbocsátotta. A cég átszervezése 2002-ben is folytatódik, az ezen felül várható rendkívüli kiadásokat azonban azok „bizonytalan természetére” hivatkozva nem nevezték meg, csak annyit közöltek, hogy a szerkezetátalakítási költségek és egyszeri kiadások nélkül nyereségesen zárnák az évet. Az elemzők szerint azonban még ebben az esetben is legfeljebb nullszaldós lenne az idén az óriáscég - írta a Bloomberg.
(NAPI)
