BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszacserélik az Xboxokat

2002. március 7. csütörtök, 12:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rosszul kezdődött a Microsoftnak a japán videojáték-piac meghódítására tett kísérlete, a felmerült műszaki hibák miatt kénytelenek visszahívni az Xbox játékkonzolokat, ami kedvezőtlen hatással lehet a jövő héten kezdődő európai forgalmazásra is.

A kihívó elvesztette az első menetet: a Microsoft Corp. a Sony Corp. és a Nintendo Co. hazai piacára akart betörni első videojáték-konzoljával, de kénytelen visszahívni a Japánba szállított 250 ezer Xboxot, mert egyes készülékek károsítják a játékban használt diszkeket. A cég becseréli a visszavitt konzolokat - jelentették be tegnap. Korábbi hírek szerint a Japánba szánt játékkonzolokat Mexikóban gyártja a Flextronics, amelynek további külső beszállítói vannak. A sárvári üzem Észak-Amerikába és Európába szállít játékkonzolokat.
A két héttel ezelőtti kezdet ígéretes volt Japánban. Az első napon százak álltak sorban Tokióban, ahol maga Bill Gates kezdte árusítani az Xboxot - emlékeztetett a Reuters. Azután viszont egyre több vevő reklamált, hogy karcolásokat talált a diszken. A készülék ráadásul drágább, mint a vetélytársaké: 34 800 jent kérnek érte, 5 ezer jennel többet, mint a Sony PlayStation 2-ért és 10 ezerrel többet, mint a Nintendo GameCube-jáért. Az Xboxból a tavaly november 15-i egyesült államokbeli bemutatását követően december végéig 1,5 milliót adtak el, Európában március 14-én kezdik meg a forgalmazását. A játékkonzolok „gyermekbetegsége” egyébként nem ismeretlen a riválisok előtt sem - a Sonynak is komoly gondjai voltak a PlayStation 2 piacra dobását követően, csak nála a Microsofttal ellentétben a szoftver, és nem a hardver bizonyult hibásnak. Azóta a játékgépből az első generációs változattal együtt 28 milliót adtak el Japánban - írja a Bloomberg.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet