BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Tchibo eladja a Reemtsmát

2002. március 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit Imperial Tobacco Plc meg akarja szerezni a Reemtsma Cigarettenfabriken GmbH német dohánygyárat - értesült a Reuters a világ negyedik legnagyobb dohánygyártóját ellenőrző Tchibo Holdinghoz közel álló forrástól. A francia-spanyol Altadis ugyancsak érdeklődik az utolsó olyan európai dohánygyár iránt, amelynek nincsenek milliárd dolláros kártérítések kifizetésének lehetőségét magukban hordozó amerikai perei. Az Imperial Tobacco Plc elismerte, hogy tárgyalásokat folytat a Reemtsma megvételéről, miután a Die Welt már azt is megírta, hogy a második legnagyobb brit dohánygyártó több mint 6 milliárd eurót fizetne az egyebek mellett a Davidoff márkáról ismert cégért.
A 75 százalékos tulajdonos Tchibo Holding - amely tavaly ősszel még a tőzsdére vitelt fontolgatta, de a piac nagy ingadozása miatt akkor elállt e szándékától - állítólag a mai felügyelőbizottsági ülésen már jóvá is hagyja az ügyletet. A családi birodalom a vételárat a Beiersdorf kozmetikaicikk-gyártóban lévő 30 százalékos részesedése növelésére fordítaná. A vétel nyomán az Imperial forgalma megduplázódhat - elérheti az évi 4 milliárd dollárt -, és hozzáférhet a közép-európai piachoz, ahol az eladások meghaladják a nyugaton elérhető szintet. A West, az R1 és a Peter Stuyvesant cigarettákat is gyártó Reemtsma Magyarországon a harmadik legnagyobb piaci szereplő, az övé a Debreceni Dohánygyár és a Symphonia márka.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet