BUX 139410.44 1,3 %
OTP 44850 1,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges lesz a Deutsche Telekom

2002. március 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A brüsszeli bizottság kilátásba helyezte, hogy bírósági eljárást indít Németország ellen, ha nem tesz eleget a belső távközlési piac megnyitására vállalt kötelezettségeinek. A monopolhelyzetet élvező Deutsche Telekommal szemben a Bloomberg szerint többek között a WorldCom Inc., a KPNQwest NV és az Energis Plc nyújtott be panaszt.
A Deutsche Telekom AG (DT) a holnap közzéteendő üzleti jelentésben az 1996. évi tőzsdei bevezetés óta első ízben kénytelen veszteségről beszámolni – értesült a Reuters. A német távközlési cég adózott eredménye a megelőző évi 5,9 milliárd eurós nyereséggel szemben tavaly elemzői becslések szerint 2,7 milliárdos veszteségbe fordult. A DT javuló üzemi profitja dacára drasztikusan romló nettó eredményt megfigyelők az amerikai Voicestream mobiltávközlési szolgáltató eddig 21 milliárd euróba került akvizíciójával hozzák összefüggésbe. A pénzügyi mutatók javulására a DT-nek égető szüksége van, mivel anélkül aligha sikerül a csoport adósságállományát az év végi 65 milliárd euróról a tervezett 50 milliárdos szintre leszorítani. A DT a tervek szerint a nyereséges T-Mobile üzletág tőzsdei kibocsátásával kíván friss tőkét bevonni. A nemzetközi hitelminősítők kilátásba helyezték, hogy lerontják a DT besorolását, miután a német versenyhivatal nem engedélyezte, hogy kábelüzletágát 5,5 milliárd euró ellenében eladja a Liberty Mediának.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet