BUX 139410.44 1,3 %
OTP 44850 1,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Renault növelte részesedését a Nissanban

2002. február 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Renault SA ma az 1999. évi vételi szerződésben foglalt opciós jogával élve új részvények kibocsátásával az eddigi 36,8 százalékról 44,4 százalékra növelte a japán Nissan Motor Co.-ban lévő tulajdonhányadát. Az 539,75 millió új részvényért a francia cég 1,85 milliárd eurónak megfelelő 215,9 milliárd jent fizet. A megállapodás keretében a Nissan számára lehetőség nyílik, hogy 15 százalékos részesedést szerezzen a Renault-ban; erre a Dow Jones értesülései szerint előreláthatóan ez év derekán kerül majd sor. A Nissan-részvények a tokiói tőzsdén tegnap 3,8 százalékkal erősödtek, ezzel a február havi árfolyam-növekedésük elérte a 22 százalékot. Iparági elemzők szerint a sikeres átalakítás és a modellfrissítés nyomán javuló kilátások a részvényárfolyamot a jelenlegi 873-ról akár 1000 jen fölé is emelhetik.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet