BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japánban is árusítják az Xboxot

2002. február 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Japánban megkezdődött az Xbox videojáték-konzol értékesítése, Bill Gates, a Microsoft Corp. vezére személyesen adta el az első darabot egy tokiói áruházban. A világelső szoftvercégnek a világ második legnagyobb videojáték-piacán a globális piacvezető Sony által gyártott PlayStation2-t kell megvernie ahhoz, hogy a DVD-lejátszóval és széles sávú internetkapcsolattal is megsegített Xbox megismételhesse amerikai sikerét. Szakértők szerint azonban az Xbox nem jelent komoly kihívást a Sony konzoljának, amelyből már több mint 28 milliót adtak el Japánban, és még Gates sem tartja valószínűnek, hogy annyi elfogy belőle, mint az USA-ban, ahol a karácsonyi vásár hat hete alatt 1,5 millió Xboxot adtak el. A Magyarországon is gyártott Xbox Japánban 34 800 jenbe (260 dollár) kerül, 17 százalékkal drágább a PlayStation 2-nél és 39 százalékkal a Nintendo GameCube-jánál - emlékeztet a Financial Times online kiadása.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet