A világ legnagyobb gáztársasága, az OAO Gazprom tavaly az orosz számviteli módszerekkel számolt előzetes adatok szerint az előző évinek csaknem kétszeresére, 100 milliárd rubelre (1 dollár= 30,85 rubel) növelte nettó nyereségét. Az árbevétel 19 százalékkal, 464,5 milliárd rubelre, az exportbevétel 26 százalékkal, 14,5 milliárd dollárra emelkedett. A cég 9 százalékkal, 109 milliárd rubelre növelte beruházásait, amelyek idén a tervek szerint 140 milliárdra nőnek. A földgázkitermelést az idén 520 milliárdról 530 milliárd köbméterre kívánják növelni.
(NAPI)
