A német kormány jóváhagyta az ország harmadik legnagyobb közüzemi szolgáltatójának létrehozását, miután a terv elnyerte az EU brüsszeli bizottságának támogatását is. A Vattenfall Europe AG úgy jön létre, hogy a svéd állami tulajdonban lévő Vattenfall egyesíti a többségi tulajdonában álló németországi vállalatokat, a hamburgi HEW AG közüzemi vállalatot, a Bewag AG berlini áramszolgáltatót, a Veag AG keletnémet áramtermelőt és a Laubag AG szénkereskedelmi céget. A fúzió a Bloomberg beszámolója szerint annyira előrehaladt, hogy 2003. január 1. helyett már idén augusztus végére lezáródhat.
(NAPI)
