BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A várt veszteséget hozta az Alcatel

2002. január 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A francia Alcatel SA távközlési eszközgyártó vállalat az elmúlt évet a vártnak megfelelő, 4,96 milliárd eurós nettó veszteséggel zárta, szemben a 2000. évi 1,3 milliárd eurós adózott nyereséggel. A cég részvényei ennek ellenére közel 7 százalékkal erősödtek, a készletek és az adósságok jelentős csökkentésének, az árbevétel második negyedévre várt fellendülésének és annak hatására, hogy a cég saját prognózisa szerint idén ismét üzemi nyereséget ér el - jelentette a Reuters.
A cégvezetés a tavalyi veszteséget alapvetően a szerkezetátalakítás rendkívüli költségeivel indokolja, amelyek viszont megalapozzák az idei eredményességet. Az iparág ötödik legnagyobb cégének alkalmazotti létszámát a 2000. decemberi 113 ezerről ez év végéig 33 ezer fővel csökkentik, az elbocsátásokkal járó kiadások a negyedik negyedévben 1,2 milliárd eurót tettek ki. A készletállomány a negyedik negyedévben a szeptember végi 6,5 milliárdról 4,68 milliárd euróra apadt. A cég adósságait a fő tevékenységéhez nem szorosan kapcsolódó vagyonelemek eladásából származó rendkívüli bevételeknek köszönhetően a szeptember végi 6,5 milliárdról év végére 2,7 milliárd euróra sikerült lefaragni. A Bloomberg szerint Serge Tchuruk elnök-vezérigazgató az idei első negyedévben 30 százalékkal csökkenő árbevételre és a megelőző negyedévi 368 millió euróhoz közeli üzemi veszteségre számít.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet