BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Ford lenyomta a Visteon eredményét

A Visteon az észak-amerikai autópiaci kereslet és a Ford gyengélkedése miatt veszteséggel zárta a tavalyi utolsó negyedévet és az év egészét.

2002. január 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Visteon Corp. autóalkatrész-gyártó vállalat az egy évvel korábbi 270 millió dolláros adózott nyereség után 118 millió dolláros veszteséggel zárta a múlt évet, miközben árbevétele 8,3 százalékkal, 17,8 milliárd dollárra csökkent. A negyedik negyedévben 14 millió dollár volt a veszteség az egy évvel korábbi 87 milliós veszteség után. Az eredmény romlása a cég szerint a volt tulajdonos, jelenleg az árbevétel 82 százalékát kitevő vásárlásaival az első számú ügyfélnek számító Ford Motor Co. csökkenő vásárlásaira vezethető vissza. A Ford az elmúlt negyedévben 4 százalékkal fogta vissza termelését Észak-Amerikában, ami a Visteonnak 55 millió dollár bevételkiesést okozott; mindazonáltal az árbevétel a negyedik negyedévben az egyéb megrendelések növekedése miatt csak 36 millió dollárral, 4,49 milliárd dollárra csökkent. Elemzők szerint az idei első negyedévben is veszteség várható. A világ legnagyobb autóalkatrész-gyártója, a Delphi Automotive Systems Corp. a múlt héten közölte, hogy a General Motors Co. átlagon felüli üzletmenetének köszönhetően a negyedik negyedévben nyereséges volt és az első negyedévre már 110-130 millió dolláros üzemi nyereséget várnak.
A Visteon elnöke, Michael Johnston közölte, hogy a cég az Ernst & Young LLP tanácsadó cégnek ad megbízást a Forddal szembeni árvita tisztázásához szükséges átvilágításra. A gyengülő kereslet miatt a Ford ugyanis főként a beszerzési költségek leszorítása révén próbálja meg pozícióit megtartani.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet