A világ legnagyobb mobilszolgáltatója, a brit Vodafone 3,66 milliárd euró készpénzért eladta az Atecs Mannesmann nehézipari és autóalkatrész-gyártó vállalatban megmaradt közel 50 százalékos részesedését a Siemensnek, amely áprilisig fizeti ki a vételárat. A vételi opciójával élő német technológiai óriás már 50 százalék plusz két szavazattal rendelkezik az Atecsben, amiért korábban 3,1 milliárd eurót fizetett, miután a Vodafone tavalyelőtt 164 milliárd dollár értékű tranzakcióban felvásárolta a Mannesmannt és elkezdte kiárusítani annak a mobilrészlegén kívüli érdekeltségeit. A Vodafone az összeget részben 17 milliárd fontos adósságállományának csökkentésére fordítja. A mobilcég árfolyama közel két százalékkal emelkedett a tranzakció bejelentése után.
(NAPI)
