A Renault SA és a Nissan Motor Co. illetékesei tárgyalásokat kezdtek a két autóipari csoport által közösen beszerzett alkatrészek és szolgáltatások arányának növeléséről - értesült a Financial Times. A közös beszerzések arányát a francia cég és az általa irányított japán vállalat a jelenlegi 30 százalékról 70 százalékra kívánja növelni.
A Renault termelési igazgatója, Pierre-Alain de Smedt szerint a vállalat által ez évre előirányzott egymilliárd euró megtakarítás legnagyobb hányada a beszállítói árak csökkentéséből származhat. A két cég illetékes vezetői közötti mostani egyeztetésre a detroiti autószalon nyújt lehetőséget.
