BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít a General Motors

2002. január 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A General Motors Corp. (GM) létszámleépítést tervez: a holnap bejelentendő program keretében különböző kedvezményekkel kívánják ösztönözni az 50 éven felüli irodai alkalmazottak korengedményes nyugdíjba vonulását. Ennek hatására várhatóan több ezerrel csökken a fehérgalléros állomány létszáma - közölték a vezető autógyártó cég illetékesei. A piaci feltételek által kikényszerített költségcsökkentések keretében az április 1-jén hatályba lépő fenti lépésen túl a GM visszafogja a szerződés alapján foglalkoztatottak számát is. A létszámleépítési programot John Devine pénzügyi igazgató a 2000 decemberében bejelentett, az irodai és szerződéses foglalkoztatottak létszámának 10 százalékos csökkenését eredményező intézkedésekhez hasonlónak minősítette.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet