Mercedes gyárrészleg épül Horvátországban - jelentette a Vecernji list című zágrábi újságra hivatkozva az MTI. A legnagyobb példányszámú horvát napilap Mato Crkvenac pénzügyminiszter nyilatkozatát idézte, amely szerint Daimler Benz üzemrészleg nyitására készülnek Horvátországban, ahol osztrák és német munkaminőségre számíthatnak az ottaninál olcsóbb munkaerővel. A miniszter nem mondott további részleteket, a zágrábi lap más forrásokból szerzett értesülései szerint azonban tűzoltó járművek és -felszerelés horvátországi gyártását tervezik az üzemben, amelyben állítólag a horvát állam is tulajdonrészt vállal.
