BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A CME félmilliárd dollárt követel Prágától

2001. december 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Ronald Lauder amerikai vállalkozó tulajdonában lévő Central European Media Enterprises Ltd. (CME) társaság 526,9 millió dolláros kártérítést követel a Cseh Köztársaságtól, mert az nem védte meg a Nova televízióra fordított beruházását - közölte Michal Donath, a cég képviselője. A CME követelése a stockholmi nemzetközi döntőbíróság határozatán alapul - írta az MTI -, amely szerint a cseh kormány megsértette a beruházások kölcsönös védelméről szóló cseh-holland megállapodást, és ezért a Hollandiában bejegyzett CME-nek joga van a kártérítésre. Csehország december elején egy svéd bíróságon megtámadta a döntést, és ennek az eljárásnak a befejezéséig nem hajlandó fizetni. Donath szerint az 526,9 millió dollár alapösszeg, amelyet a kamatokkal meg kell növelni. Ezekkel együtt a CME jelenlegi követelése 690,06 millió dollár, s az összeg naponta közel 220 ezer dollárral emelkedik. Laudernek egy amszterdami bíróság már megítélt egy 28 millió dolláros kártérítést a Nova televízió igazgatója, Vladimir Zelezny elleni perében.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet