A Telekomunikacja Polska SA (TPSA), Lengyelország legnagyobb távközlési vállalata 2002-ben 12,5 ezer alkalmazottját bocsátja el, ami teljes létszámának 20,5 százalékát jelenti - erősítette meg a korábban kiszivárogtatott hírt a társaság szóvivője tegnap. Ez lényegesen több a szerkezetátalakítási terv ősszel nyilvánosságra hozott változatában szereplő 4,9 ezres leépítésnél - jegyezte meg a Rzeczpospolita című varsó lap. George Storozynski, a TPSA pénzügyi igazgatója a Wall Street Journal Europe-nak elmondta, hogy a társaság eladja ingatlanainak nagy részét, és adóságcserét akar végrehajtani. A csoportos elbocsátás egyébként nem újdonság - minden kilencedik lengyel így veszti el munkahelyét. Az országban a munkanélküliség az elmúlt 12 hónap alatt 14,1-ről 16,4 százalékra emelkedett.
