BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tömeges elbocsátás a lengyel telefontársaságnál(Kimaradt!!!)

2001. december 11. kedd, 12:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Telekomunikacja Polska SA (TPSA), Lengyelország legnagyobb távközlési vállalata 2002-ben 12,5 ezer alkalmazottját bocsátja el, ami teljes létszámának 20,5 százalékát jelenti - erősítette meg a korábban kiszivárogtatott hírt a társaság szóvivője tegnap. Ez lényegesen több a szerkezetátalakítási terv ősszel nyilvánosságra hozott változatában szereplő 4,9 ezres leépítésnél - jegyezte meg a Rzeczpospolita című varsó lap. George Storozynski, a TPSA pénzügyi igazgatója a Wall Street Journal Europe-nak elmondta, hogy a társaság eladja ingatlanainak nagy részét, és adóságcserét akar végrehajtani. A csoportos elbocsátás egyébként nem újdonság - minden kilencedik lengyel így veszti el munkahelyét. Az országban a munkanélküliség az elmúlt 12 hónap alatt 14,1-ről 16,4 százalékra emelkedett.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet