BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak ketten pályáztak a cseh UMTS-koncesszióra

2001. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh kormány által meghirdetett három UMTS mobilkoncesszióra a pénteki határidőig két cég: a Cesky Telecom AS és az egyesült államokbeli Verizon Communications, illetve az AT&T Wireless Service Inc. tulajdonában lévő Eurotel spol. s r.o., valamint a Deutsche Telekom AG. és a Ceské Radiokomunikace AS kezében lévő RadioMobil AS nyújtott be pályázatot. A harmadik csehországi mobilszolgáltató, a kanadai Telesystem International Wireless Inc. érdekeltségébe tartozó Cesky Mobil AS távol maradt az aukciótól, mivel drágának tartja a koncessziót. A cseh állam eredetileg koncessziónként 6,7 milliárd koronát remélt az ügylettől, ám érdeklődés hiányában kénytelen volt a díjat 3,5 milliárd koronára (105 millió euró) leszállítani (NAPI Gazdaság, 2001. november 28., 2. oldal).
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet