Lapértesülések szerint 20-25 milliárd dollár értékű vegyesvállalat alapításáról tárgyal a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártói közé tartozó amerikai Motorola Inc. és a német Siemens AG. A tárgyalások a hírek szerint nyár eleje óta tartanak, de nem tudni, hogy csak a készülékek, vagy az infrastruktúra gyártását is az új vegyesvállalatba vonnák-e össze. Az is lehetséges, hogy a két ágazatra két külön céget alapítanának, s az egyik az amerikai, a másik a német cég ellenőrzése alatt működne. A mobilpiac zsugorodása a legnagyobb gyártók sorát késztette alkalmazkodásra: a Philips Electronics NV szerkezetátalakítást hajtott végre mobilkészülék-üzletágában, a Sony Corp. és az Ericsson AB pedig vegyesvállalatot hozott létre a mobilkészülékek gyártására. A visszaesés azonban nemcsak a készülékek, hanem a hozzájuk tartozó infra-struktúra - átjátszó, adó- és vevőállomások, vezérlőprogramok stb. - forgalmát is keményen sújtotta.
(NAPI)
