A Royal Philips Electronics NV arra számít, hogy félvezetőgyártó részlegének árbevétele a harmadik negyedévben akár 18 százalékkal csökkenhet az előző negyedévhez képest. A bejelentés nyomán a cég részvényeinek árfolyama 7 százalékkal, 1,39 euróra, két és fél éve a legalacsonyabbra süllyedt. A félvezetők értékesítése a világon a legújabb adatok szerint júniusban 31 százalékkal esett - jelentette a Bloomberg. Európa harmadik legnagyobb chipgyártója szerint a negyedik negyedévben már várhatóan növekszik a kapacitáskihasználtság, ahogy az ágazat helyzete lassan javul. Véleményük szerint az iparban végéhez közeledik a raktári készletek leépítése, és növekszik a rendelési állomány. A kapacitások kihasználtságának szintje az első negyedévi 70 százalékról a harmadik negyedben 35 százalékra zuhant.
A holland csoport mérlegét a korábban bejelentett szerkezetátalakítás a harmadik negyedévben 20 millió, a negyedikben 90 millió euróval terheli meg. A cég új vezérigazgatója a költségek csökkentése érdekében még idén több mint 10 ezerrel kívánja csökkenteni a létszámot, ebből több mint 4 ezer munkahelyet a félvezetőgyártó ágazatban szüntetnek meg.
(NAPI)
