BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh tulajdonban marad a Becherovka(Kimaradt!!!!)

2001. szeptember 18. kedd, 13:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh kormány hétfőn semmisnek nyilvánította a Jan Becher Karlovarska AS italgyár korábbi privatizációs tervét, amely magánosítására vonatkozik, közölve, hogy nem adja el a francia Pernod Ricard S.A. tulajdonában levő SALB s.r.o. holdingcégnek a vállalat 59 százalékát. A Pernod Ricard még 1997-ben 30 százalékos részesedést szerzett a szeszgyárban, azzal a lehetőséggel, hogy további 59 százalékot vásárolhat meg bizonyos feltételek teljesülése esetén. A kormány utasította a pénzügy- és az agrárminisztériumot, hogy október végére készítsen új tervet a Jan Becher részedés eladására. A Becher állítja elő a cseh "nemzeti kincsnek" tekintet likőrt, a Becherovkát, és privatizálása heves vitákat váltott ki az országban. Jiri Rusnok pénzügyminiszter szerint a megállapodás azért borult fel, mert a Pernod Ricard teljesíthetetlen feltételhez kötötte az újabb pakett megvásárlását, amiért a csehek 1,3 milliárd koronát kértek. Ezért a Dow Jones jelentése szerint most megfosztják az első, 30 százalékos részvénycsomag megvásárlásakor kapott, további 21 százaléknak megfelelő szavazati jogtól is, vagyis a franciák elvesztik a vállalat irányításának jogát.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet