BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Küszöbön áll a Daewoo Motor eladása

2001. szeptember 17. hétfő, 13:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A General Motors Corp. amerikai autógyár pénteken aláírja a szerződést a dél-koreai Daewoo Motor Co. egyes egységeinek megvásárlásáról. A csődbe ment vállalat üzemben tartására a hitelezők, élükön az állam többségi tulajdonában lévő Korea Development Bankkal 2 milliárd dollárt költöttek az utóbbi hónapokban. A Reuters értesülése szerint a készülő megállapodás értelmében az ország harmadik legnagyobb autógyára vegyesvállalati formában működne tovább: 67 százalékban a GM, 33 százalékban pedig a dél-koreai hitelezők tulajdonában lenne. Az üzlet, mint a Dow Jones helyi újságokra hivatkozva jelentette, mintegy 1 milliárd dollárjába kerül a GM-FIAT konzorciumnak. (Ennek közel hatszorosát ajánlotta tavaly a Ford, majd a cég átvilágítása után indoklás nélkül visszalépett az üzlettől.)
Az alacsony árban szerepet játszhatott nemcsak a Daewoo időközbeni piacvesztése az 1997-es közel 20 százalékról a mostani 11 százalékra, de az is, hogy nem veszik meg a Daewoo legnagyobb és legrégibb, 1972-ben épült pupjongi gyárát. Ennek dolgozói többször is heves tüntetéseken tiltakoztak üzemük külföldi tulajdonba kerülése ellen. Az amerikai-olasz konzorcium mégis vállalta, hogy a több mint tízezer ember munkahelyének megmentése érdekében még 5-6 évig értékesítik a gyárból kikerülő évi 200 ezer autót, és e periódus lejártával döntenek az üzem további sorsáról. A Daewoo Motor tavaly novemberben jelentett csődöt, miután 9,1 ezer milliárd vonos vagyonával szemben adósságai meghaladták a 22 ezer milliárd vont (16,98 milliárd dollár).
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet