BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Vivendié a legnagyobb közép-európai mobilcég

2001. szeptember 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vivendi Universal SA és az Elektrim SA tegnapra virradó éjjel végleges szerződést írt alá arról, hogy a Vivendi 49-ről 51 százalékra emeli részesedését a két cég közös tulajdonában álló Elektrim Telekomunikacja (ET) távközlési társaságban és hiteleket nyújt a szorult helyzetben levő lengyel vállalatóriásnak - jelentették be tegnap Varsóban. A Vivendi ezzel megszerzi az ellenőrzést Kelet-Közép-Európa legnagyobb mobilszolgáltatója, a Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) fölött, amelyben az ET-nek 51 százalékos tulajdona van, míg a Deutsche Telekomnak (DT) 49 százalékos. Az ET emellett a megállapodás értelmében megveszi az Elektrim vezetékes távközlési egységeit, de a júniusban aláírt szándéklevéllel ellentétben (NAPI Gazdaság, 2001. június 29., 1. oldal) az Elektrim Online-ba tömörített internetes vállalkozásait nem. Ez utóbbiakat a Gazeta Wyborcza értesülése szerint más stratégiai befektetőknek kívánják eladni.
A francia cég ezzel stratégiai győzelmet aratott a DT fölött, amely összesen mintegy 400 millió dollárt kínált az irányítási jogot adó pakettért. A Vivendi készpénzben és hitelekben összesen 709 millió eurót ad, vagyis több mint 50 százalékkal többet, mint a német cég. Kérdéses azonban, hogyan alakul a helyzet a továbbiakban, mivel a DT továbbra is 49 százalékos részesedéssel rendelkezik a PTC-ben.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet