A Lufthansa AG német légitársaság üzemi nyeresége az első félévben a tavalyi 349 millió euróról a várakozásoknak megfelelően 70 százalékkal, 105 millióra zuhant, miközben az árbevétel 13,7 százalékkal, 7,8 milliárd euróra nőtt. A magasabb üzemanyag- és bérköltségek miatt az adózás előtti nyereség 539 millió euróról 24 millió euróra esett, a nettó nyereség pedig 460 millióról 43 millióra esett. Az eredményben a társaság szerint meghatározó szerepe volt a globális gazdasági lassulásnak és a három igen költséges májusi pilótasztrájknak. A vizsgált időszakban a szállított utasok száma 2,4 százalékkal, 23,1 millióra emelkedett, a teherszállítással foglalkozó, stratégiai fontosságúnak tartott Lufthansa Cargo árbevétele viszont 2,8 százalékkal csökkent.
A második legnagyobb európai légitársaság kitart korábbi célkitűzése mellett: ha a várakozásoknak megfelelően a negyedik negyedévben megindul az általános gazdasági élénkülés, akkor éves üzemi eredménye eléri a 700-750 millió eurót. A Lufthansa eredetileg 1 milliárd euró nyereséget tűzött célul, ezt azonban júniusban kénytelenek voltak lejjebb szállítani. A piac megkönnyebbüléssel fogadta a bejelentést, mert újabb profit warningot vártak, így a részvényárfolyam, amely a hét folyamán kétéves mélypontra zuhant, azonnal 2,37 százalékkal emelkedett.
(NAPI)
