BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az E.On eladta fémkereskedelmi cégét

2001. augusztus 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Európa második legnagyobb közműcsoportja, a német E.On AG 1,1 milliárd euróért eladta a fémkereskedelemmel foglalkozó, több mint 11 ezer főt foglalkoztató Klöckner & Co. AG-t a londoni székhelyű Balli Group Plc-nek. A divesztíciót, amit még az E.On felügyelőbizottságának és a versenyfelügyeleti szerveknek is jóvá kell hagyniuk, a cégvezetés azzal indokolta, hogy a továbbiakban az energiaszektorra kívánnak koncentrálni. A vételárból közel 800 millió euró az adósságok rendezését és a nyugdíjtartalékok feltöltését szolgálja; az adózott nyereséget az ügylet mintegy 150 millió euróval növeli. A tavaly 2,5 milliárd eurónak megfelelő forgalmat lebonyolító Balli, amely a fémeken kívül petrolkémiai és mezőgazdasági termékekkel is kereskedik, már tavaly decemberben megvette a Klöckner acélkereskedelmi részlegét.
A Veba AG és a Viag AG német közműcégek fúziója nyomán létrejött E.On az új stratégia jegyében az elmúlt időszakban eladta csomagolóipari, távközlési, elektronikai és olajipari érdekeltségeit, ugyanakkor áprilisban megvette a Powergen Plc brit áramtermelő és -szolgáltató vállalatot. A múlt hónapban 6,5 milliárd euró értékű részvénycsere keretében 25,5 százalékos részesedést szerzett a Ruhrgas AG-ban, cserében átengedte a British Petrol Plc-nek a Veba Öl üzletágat.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet