BUX 138371.35 -0,81 %
OTP 44600 -0,71 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a BMW negyedéves nyeresége

2001. augusztus 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A második negyedévben az előzetes várakozásokat felülmúlva, 62,3 százalékkal, 847 millió euróra nőtt a Bayerische Motoren Werke AG (BMW) adózás előtti nyeresége, noha a Reuters által megkérdezett elemzők csak 787 millió euró körüli bruttó profitot jósoltak. A nettó nyereség 232 millióról 525 millió euróra ugrott. Az árbevétel 5,1 százalékkal, 10,6 milliárd euróra, az eladott gépkocsik száma pedig 9 százalékkal, 238 ezerre emelkedett. Az első félév egészében az árbevétel az egy évvel korábbi 18,83 milliárdról 19,97 milliárd euróra, az adózás előtti profit 719 millióról 1,70 milliárd euróra, az adózott nyereség pedig közel háromszorosára, 319 millióról 934 millió euróra nőtt. A motorkerékpárok értékesítéséből származó bevétel az első félévben 15 százalékkal, 627 millió euróra, a nyereség pedig 23 százalékkal, 59 millió euróra emelkedett. A pénzügyi szolgáltató részleg árbevétele 17 százalékkal, 3,72 milliárd euróra bővült.
A személygépkocsi-gyártó üzletág nyeresége idén a bajor cég várakozásai szerint a költségszint növekedése és a piaci kereslet általános gyengülése ellenére nagyjából meg fog egyezni a tavalyi kiugróan magas, 1,66 milliárd euró körüli profittal, a csoport egészét tekintve pedig jelentős mértékben javulni fog az eredmény. Elemzők szerint a nyereség növekedése a második félévben az első félévinél szerényebb lesz a Nagy-Britanniában a közelmúltban piacra dobott új Mini modell jelentős marketingkiadásai, valamint az új 7-es széria ez év őszre tervezett bevezetésének rendkívüli költségei miatt.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet