BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét szövetkezni próbál a BA és az AA

2001. augusztus 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A British Airways (BA) és az American Airlines (AA) bejelentette, hogy a három évvel korábbi kudarc után ismét szövetséget kötnek. Az együttműködés keretében kilenc transzatlanti járaton közös helyfoglalási rendszert hoznak létre és a nyereségen is osztoznak. A londoni Heathrow légikikötő, valamint Boston, Chicago, Dallas/Forth Worth, Los Angeles, Miami, Nem York, Raleigh/Durham, St. Louis és San Francisco közötti járatok mind a BA, mind az AA forgalmának jelentős hányadát képviselik. A felek az amerikai, valamint a brit és az európai piacfelügyeleti hatóságoknak már megküldték a szükséges engedélykérelmet.
Rod Eddington, valamint Don Carty, a BA, illetve az AA vezetői közös sajtótájékoztatójukon közölték, hogy előző, a versenyhivatal ellenkezésén elbukó együttműködési kezdeményezésük óta már több riválisuk hasonló közös helyfoglalási rendszert léptetett életbe, így remélhető, hogy a mostani kezdeményezés zöld utat kap. A konkurens amerikai légitársaságok leginkább azt nehezményezik, hogy a BA-AA páros már így is túl nagy hányadát birtokolja a járatokkal zsúfolt heathrow-i repülőtér felszállási és leszállási engedélyeinek, így együttműködésük elmélyítése révén domináns szerephez jutnának a transzatlanti járatokon.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet