BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedére olvadt egy év alatt az ABB nyeresége

2001. július 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ABB villamosgép-ipari csoport tegnap bejelentette, hogy a globális gazdasági lassulás miatt a következő másfél év során alkalmazottainak létszámát 8 százalékkal, közel 12 ezer fővel kénytelen csökkenteni. A több mint 100 országban 160 ezer embert foglalkoztató cégnél a bejelentett elbocsátások 500 millió dollár rendkívüli kiadással járnak, végrehajtásuk azonban a következő években hasonló volumenű megtakarítást tesz majd lehetővé - jelentette ki Jörgen Centerman, a svájci székhelyű piacvezető cég vezérigazgatója, hozzátéve, hogy a leépítések zöme az automatizálási és a transzformátorgyártó üzletágat fogja érinteni.
A csoport üzemi nyeresége az első félévben az egy évvel korábbihoz képest 21 százalékkal, 626 millió dollárra apadt, rendelésállománya 1 milliárd dollárral, 12,65 milliárdra csökkent, viszont az árbevételt sikerült az akkorival egyező 11,1 milliárd dolláros szinten tartani. Az adózott eredmény ugyanakkor közel negyedére, 1,09 milliárdról 266 millió dollárra, részvényenként 23 centre olvadt. Centerman közölte, hogy pozitív fordulat a következő 12 hónapban sem várható. Az éves nyereség-előirányzat csökkentése, valamint a 2005-re tervezett 12 százalékos üzemi nyereségráta 9-10 százalékra való leszállításának híre nyomán a cég részvényei 15 százalékkal, 20,35 frankra estek; az ABB-papírok az elmúlt évben ezzel már több mint felét vesztették el értéküknek.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet