BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel negyedével csökkent az Electrolux nyeresége

2001. július 20. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Electrolux AB, a világ legnagyobb háztartásigép-gyártója a második negyedévet éves összevetésben 23 százalékkal csökkenő, 1,16 milliárd koronás (109 millió dolláros) adózott nyereséggel zárta. A svéd cég részvényei a hír nyomán a stockholmi tőzsdén 10 koronával, 139 koronára gyengültek. Az adózatlan eredmény az egy évvel korábbi 2,29 milliárdról 1,75 milliárd koronára csökkent. A tegnap közzétett üzleti jelentés a jövedelmezőség gyengülését a piaci - főként észak-amerikai - kereslet visszaesésével és az új típusú hűtőgépek nagyobb költségigényével indokolta. A háztartási gépek eladásából származó bevétel a második negyedévben 9,5 százalékkal, 37,46 milliárd koronára emelkedett; a cég az USA-ban 3,6 százalékos forgalomcsökkenést, míg Európában 11 százalékos növekedést könyvelt el. Michael Treschow vezérigazgató kijelentette: a második félévben az Electrolux árbevételéből 40 százalékos arányt kitevő amerikai piac további szűkülésére számít, emellett az európai kereslet további lanyhulása sem zárható ki.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet