BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Ford növekvő veszteséget jelentett

2001. július 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Ford Motor Co. a második negyedévben - részben a Firestone gumik kicserélésével kapcsolatos rendkívüli kiadások következtében - 752 millió dollár veszteséget könyvelt el; az egy évvel korábbi időszakot a világ második legnagyobb autógyára 577 millió dolláros veszteséggel zárta. A Ford árbevétele a beszámolási időszakban éves összevetésben 4,9 százalékkal, 42,3 milliárd dollárra csökkent, ennek ellenére a cég vezetése bízik abban - idézi a Reuters - , hogy az idei évre előirányzott, részvényenként 1,25-1,35 dolláros adózott nyereséget sikerül elérniük. A 13 millió Firestone gumi lecserélése összesen 3 milliárd dollárral fogja megterhelni a Ford mérlegét. A Bridgestone/Firestone kölcsönös vádaskodás mellett az sem tett jót a Ford megítélésének, hogy egy tekintélyes kutatóintézet legutóbbi vizsgálata az autóit minőségi szempontból hat riválisának termékei mögé sorolta.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet