BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentősen csökkent a GM nyeresége

2001. július 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A General Motors Corp. adózott eredménye a második félévben - az Isuzu érdekeltség átalakítására fordított 133 millió dollárnyi rendkívüli kiadást is beleértve - éves összevetésben 74 százalékkal, 477 millió dollárra csökkent. A világ vezető gépjárműgyártója a jövedelmezőség gyengülését tegnapi közleményében az egyesült államokbeli kereslet gyengülésével és a külföldi érdekeltségek veszteségével magyarázta. Az egy részvényre jutó nyereség az egy évvel korábbi 2,93 dollárról 1,03 dollárra esett; a Reuters által megkérdezett tőzsdei elemzők a ténylegesnél jobb, 1,14 dollár körüli nyereségre számítottak.
A GM az elmúlt negyedévben 46,1 milliárd dollár árbevételre tett szert, szemben az egy évvel korábbi 48,7 milliárdos rekordforgalommal. Az USA-beli forgalom éves összevetésben 12 százalékkal, az észak-amerikai termelés pedig 13 százalékkal csökkent. A GM külföldi érdekeltségei összesen 111 millió dolláros veszteséget termeltek; az európai leányvállalat az egy évvel korábbi 166 millió dolláros nyereséggel szemben 154 milliós veszteséget jelentett. Jack Smith elnök kijelentette, hogy a harmadik negyedévi eredményre vonatkozó, részvényenként 83 centes elemzői várakozások reálisak, ezért nincs ok arra, hogy az idei teljes évre vonatkozó 4,25 dolláros nyereség-előirányzaton módosítsanak.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet