A Bayerische Motoren Werke AG (BMW) az első félévben összesen 459,8 ezer új személygépkocsit értékesített, 9 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A német piacon, amely az elmúlt félévben 3,7 százalékkal zsugorodott, 1 százalékkal, 130,4 ezerre növelték az értékesítést, míg Nyugat-Európában 5 százalékkal több, 151,7 ezer jármű kelt el. A legnagyobb javulást a világ vezető piacán, az Egyesült Államokban érték el, ahol az elmúlt hat hónapban 21 százalékkal bővült az értékesítés: 107,3 ezer gépkocsit adtak el. Az adatok az iparági elemzők többségét nem érték váratlanul, mivel a luxustermékek iránti kereslet jóval kevésbé érzékeny a gazdasági konjunktúra lehűlésére, mint a tömegcikkek piaca.
A BMW a tegnap kiadott közlemény szerint a második félévben növekvő árbevételre számít. A nyereség is nagyobb lesz, mint a tavalyi második hat hónapban, de az újjáalkotott Mini és a felfrissített 7-es széria piacra dobásával kapcsolatos rendkívüli kiadások miatt várhatóan nem fogja meghaladni az idei első félévi szintet. Az első félévi eredmény közzétételét augusztusra ígérik.
(NAPI)
