A legnagyobb japán félvezetőgyártók jelentősen - a Nihon Keizai Shimbun című lap szerint akár 40 százalékkal is - csökkenthetik állóeszköz-beruházásaikat a folyó pénzügyi évben. Az öt vezető gyártó - a Toshiba Corp., a NEC Corp., a Hitachi Ltd., a Fujitsu Ltd. és a Mitsubishi Electric Corp. - eredetileg beruházásainak 27,9 százalékos visszafogását tervezte az előző évhez képest, de most tovább csökkentették terveiket. A legnagyobb japán chipgyártó, a Toshiba például a hét végén bejelentette, hogy az áprilisban kezdődött pénzügyi évben 140 milliárd helyett csak 100 milliárd jent (800 millió dollár) fektet be a félvezetőgyártásba. A cég csak az év végén számít a piac fellendülésére. A Fujitsu szerényebb csökkentést hajt végre: 190-ről 180 milliárd jen alá csökkenti befektetéseit a szektorban és elhalasztja a távközlési berendezésekbe szánt chipek termelőkapacitásának tervezett növelését. A Sony Corp. eredetileg 115 milliárd jenre tervezett kiadásait 10-20 százalékkal fogja vissza.
