BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Vivendié lett a legnagyobb kelet-közép-európai mobiltelefoncég

A francia csoport került ki győztesen a Vivendi és a Deutsche Telekom (DT) fél éve tartó harcából, miután a tegnap létrejött megállapodás értelmében megveheti a lengyel Elektrim távközlési és internetes cégeit és többséget szerez a kelet-közép-európai térség legnagyobb mobilszolgáltatóját birtokló vegyesvállalatban.

2001. június 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vivendi Universal SA és az Elektrim SA tegnap aláírt szándéklevele értelmében a Vivendi 100 millió euróért 49-ről 51 százalékra emeli részesedését a két cég közös tulajdonában álló Elektrim Telekomunikacja (ET) távközlési cégben és további 100 millió euró hitelt nyújt neki, ugyanakkor visszavonja az Elektrim ellen Londonban benyújtott keresetét. A Vivendi ezzel megszerzi az irányítást Kelet-Közép-Európa legnagyobb mobilszolgáltatója, a Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) fölött, amelyben az ET-nek 51 százalékos tulajdona van, míg a Deutsche Telekomnak 49 százalékos. A megállapodás értelmében az ET emellett 489 millió euróért megveszi az Elektrim távközlési és internetes egységeit.

A PTC mobilcég birtoklása miatt tört ki korábban a háború a DT és a Vivendi között, amelynek egy korábbi stádiumában távozni kényszerült az Elektrim előző elnöke, aki a német távközlési vállalatot támogatta - írta a Reuters. A francia cég mostani győzelmének alapvető oka, hogy olyan ajánlatot tett, ami a részvényesek számára lényegesen kedvezőbb volt a németekénél. Míg a DT 400 millió dollárt kínált, a Vivendi készpénzben és hitelekben összesen 709 millió eurót ad, vagyis több mint 50 százalékkal ígérte felül a németeket. A helyzetet a jövőre nézve bonyolítja, hogy a DT továbbra is 49 százalékos részesedéssel rendelkezik a PTC mobilcégben.
A Dow Jones forrásai szerint a francia vállalatóriás azonnal beszünteti az Elektrim ellen indított pereket, és értesülések szerint eladja az anyavállalatban birtokolt 9,99 százalékos részesedését. A végleges szerződéseket a tervek szerint augusztus 30-ig kötik meg - jelentette a Bloomberg. Az Elektrim a jövőben az energetikai tevékenységre összpontosít, de lehetséges, hogy megtartja kábelüzletágát is, miután a lengyel versenyhatóságok megtiltották, hogy kábelüzemeit eladja legnagyobb hazai konkurensének, a krakkói KFK kábelgyárnak.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet