BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy értékű kínai üzletet kötött az Ericsson

2001. június 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A távközlési eszközöket gyártó Ericsson AB 850 millió dolláros szerződést írt alá egy kínai körzet távközlési vállalataival berendezések szállításáról és szolgáltatások nyújtásáról. A szerződő felek a Jiangsu Mobile Communications Co., a China Unicom Jiangsu Branch és a China Telecom Group Jiangsu Corporation. Kurt Hellstrom, a svéd cég vezérigazgatója kereskedelempolitikai szempontból stratégiai jelentőségűnek minősítette a keretmegállapodást a vállalat kínai és általában ázsiai jelenlétének erősítése szempontjából. Kínában elemzői becslések szerint jelenleg 100 millió mobilfelhasználó van, s számuk 2005-re várhatóan eléri a 300 milliót - írta a Reuters. Május közepén a China Unicom 1,46 milliárd dollár értékben kötött szerződéseket az ország első olyan mobilhálózatának kiépítésére, amely a második generációs CDMA normán alapul, ezek legnagyobb részét nyugati cégek nyerték el - az Ericsson akkor 200 millió dolláros megrendeléshez jutott.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet