A lengyel versenyhivatal nem hagyta jóvá azt az ügyletet, amelynek révén az Elektrim Kable három kábelgyára a krakkói KFK kábelgyár tulajdonába került volna - közölte a Gazeta Wyborcza. Az akvizíció a hivatal álláspontja szerint korlátozná a versenyt, a távközlési kábelek terén pedig egyenesen monopolhelyzetbe juttatta volna a KFK-t. A KFK 99 százalékos tulajdonosa, a Tele-Fonika a felvásárlással a kábelpiac 63 százalékát ellenőrizné, holott a lengyel törvények szerint már 40 százalék domináns szerepet biztosít, ami monopolisztikus gyakorlattal fenyeget. A versenyhatóságnak mindazonáltal megfelelő piacnyitási engedmények esetében ilyen esetben is joga van engedélyezni a felvásárlást. A hivatal évente ezer ügyet bírál el, de utoljára 1998-ban élt vétójogával. Egyes elemzők a mostani esetet azzal magyarázzák, hogy a hivatal szerint a kábelmonopólium jelentősen megdrágítaná az amúgy is rendkívül költséges távközlési fejlesztést.
