Az idei első negyedévben a DT előzetes adatok szerint 400 millió euró veszteséggel zárta mérlegét a 2000. negyedik negyedévi 1 milliárd eurós mínusz után; a német távközlési vállalat közleménye a T-Mobile javuló eredményeinek tudja be a veszteség mérséklődését. (A mobilrészleg EBITDA-eredménye 68 százalékkal, 590 millió euróra emelkedett egy év leforgása alatt.) A csoport árbevétele 16 százalékkal, 11,1 milliárd euróra nőtt; ennyit vártak a Bloomberg által megkérdezett elemzők is, akik viszont a veszteséget illetően rosszabb - 492 millió eurós - adatra számítottak. A UMTS-koncessziók megszerzésére fordított összegek, illetve goodwill nélkül számolva a DT éves összehasonlításban 18 százalékkal, 450 millió euróra növekvő profitot mondhat magáénak az első három hónapra.
A vállalat nettó adóssága a negyedév végén 56,5 milliárd euróra rúgott, ezt 11-14 milliárd euróval kívánják csökkenteni addigra, amikor lezárják az egyesült államokbeli VoiceStream Wireless Corp. mobilszolgáltató megvásárlását - nyilatkozta a pénzügyi igazgató, Karl-Gerhard Eick. A DT az idén a harmadik negyedévben tervezi befejezni kábeltévés érdekeltségei eladását.
A DT a május 29-én esedékes közgyűlés előtt, május 23-án teszi közzé a végleges első negyedévi adatokat; a vállalat vezetése tegnap megerősítette, hogy a korábbi terveknek megfelelően részvényenként 0,62 euró osztalékra tesznek javaslatot. A közlemény szerint az idei év egészére 10 százalék fölötti EBITDA-növekedést várnak, mindenekelőtt a T-Mobile további erősödésének köszönhetően. Ron Sommer a vállalat vezérigazgatója pedig sajtóértekezletén kijelentette, hogy a csoport árbevétele még az esetleges USA-beli akvizíció beszámítása nélkül is 15 százalékkal gyarapodik az idén - idézte a Dow Jones. A DT részvényeinek árfolyama - amely egy év alatt több mint 70 százalékkal csökkent - az első negyedévi adatok ismertetése után 4,5 százalékkal erősödött a frankfurti tőzsdén.
(NAPI)
