BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az SAP megduplázta profitját

2001. április 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vállalatirányítási szoftverek világpiacát vezető SAP AG az idei első negyedévben a tavalyi 56 millióról 117 millió euróra növelte nettó profitját, 29 százalékkal, 1,5 milliárd euróra emelkedő árbevétel mellett. Az egy részvényre jutó nyereség 18-ról 36 centre szökött fel. A Bloomberg által megkérdezett elemzők 1,45 milliárd euró árbevételt és 80,1 millió euró nettó profitot vártak. A német cég Európában 31 százalékkal, 796 millió euróra, az USA-ban 26 százalékkal, 550 millió euróra növelte forgalmát. Elemzők éppen abban látják az SAP jó teljesítményének egyik okát, hogy vetélytársainál nagyobb mértékben támaszkodik az európai piacra, így az USA gazdaságának lelassulása kevésbé sújtja. (Az amerikai I2 Technologies Inc. például egy nappal korábban jelentette be, hogy a második és a harmadik negyedévben veszteséges lesz, sőt talán az egész évet mínusszal zárja, mert a vállalatok visszafogják kiadásaikat.)
Az SAP várakozásai szerint az árbevételek növekedése az idei első kilenc hónapban meghaladja majd a tavalyi év egészében produkált 23 százalékot, az üzemi nyereség alapján számolt haszonkulcs pedig 1-2 százalékponttal a 2000 első kilenc hónapjában elért 14 százalék fölött lesz. Az eredmény közzététele után 6 százalékkal emelkedett az SAP-részvények árfolyama az egy nappal korábbi 11 százalékos növekedés után, így a vállalat piaci értéke most 52 milliárd euró körül van.
(NAPI)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet