A Skoda Holding AS cseh gépgyár tavaly 65,4 millió korona (1 dollár=38,7 korona) nettó nyereséget ért el, 14,9 milliárd korona árbevétel mellett, amelynek 55,5 százaléka exportból származott. A profit elérte volna a 300 millió koronát - idézte a Dow Jones Martin Roman vezérigazgatót -, ha nem képeztek volna további tartalékot az egyszeri 255 millió koronás leíráson felül. A Skoda Holding - amelyet a revitalizációs ügynökség és a hitelező bankok hoztak létre 1999-ben a Skoda Plzenből bizonyos cégek leválasztásával - egy évvel korábban még közel állt ahhoz, hogy csődvédelmet kérjen, miután adósságállománya folyamatosan duzzadt és 1999-ben 4,3 milliárd korona veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. A holding tavaly számos érdekeltségétől megvált, így eladta a konzervdobozgyártó részlegét és áramtermelő berendezéseket előállító üzletágának egy részét, így a 12 ezres létszám 8300 főre csökkent.
(NAPI)
