A legnagyobb német takarékszövetkezet, a DG és versenytársa, a GZ fuzionál kíván - derül ki a felek szándéknyilatkozatából -, s arra törekszenek, hogy szövetségükbe bevonják az ettől egyelőre elzárkózó Westdeutsche Genossenschaft Zentralbank AG-t. A DG és a GZ együttműködésének részletein még dolgozik a két bank által felállított munkacsoport; az egyenlő alapon létrejövő fúzió célja a szinergiákból eredő költségmegtakarítás és a szolgáltatások színvonalának emelése. A GZ elnöke a múlt héten úgy becsülte, hogy évi 220 millió márkát (112,5 millió eurót) takaríthatnának meg. A létrejövő bank az 1800 német takarékszövetkezetből 1600-at ölelne fel - írta a Dow Jones. A két pénzintézet tavalyi összesített mérlegfőösszege a Reuters számítása szerint mintegy 370 milliárd eurót tett ki.
Az ügylet 1997 óta az első nagyobb fúzió lenne a bankokban nem szűkölködő Németországban, ahol hatalmas a verseny a lakossági ügyfelekért. A magántulajdonban lévő bankok a piac mintegy 40, az állami kézben lévők 38, a takarékszövetkezetek pedig durván 13 százalékát tartják kezükben, míg a maradék 9 százalékon egyéb szereplők, mint például a Deutsche Post AG osztoznak.
Az egyesült államokbeli Moody's Investors Service az esetleges leminősítés előtt figyelőlistára vette a GZ hosszú távú hiteleinek és betéteinek A1 besorolását, míg a DG hiteleinek és betéteinek A2 besorolását megerősítette.
(NAPI)
