BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közösen gyárt teherautót a Ford és a Navistar

2001. február 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Ford Motor Co. és a Navistar International Corp. 50-50 százalékos vegyesvállalatot hoz létre közepes teljesítményű teherautók gyártására - jelentette be a két egyesült államokbeli haszongépjármű-gyártó cég. A Ford és a Navistar mérnökei által tervezett kabinok és felépítmények a Navistar által frissen kifejlesztett alvázakra kerülnek; a közös gyártás és a közös beszállítói rendszer ellenére az értékesítés a két anyavállalat saját elosztó- és szervizhálózatán keresztül történik majd.
A vállalkozás várható pénzügyi mutatóiról, illetve a gyártás beindításának időpontjáról a közös sajtótájékoztatón sem Jim Donaldson, a Ford-csoport nemzetközi fejlesztésekért felelős alelnöke, sem John Horne, a Navistar vezérigazgatója nem nyilatkozott. Az első járművek néhány éven belül a Navistar észak-mexikói üzeméből gördülnek majd ki - közölte a Reuters -, ahová a Ford közeli teherautógyárának kapacitását is áttelepítik. A középkategóriájú haszonjárművek észak-amerikai piacából a Ford 12 ezer eladott új járművel 7 százalékot, míg a Navistar 66 ezer járművel 38 százalékot tudhat magáénak.
G. S.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet